Strona główna
Marketing
Tutaj jesteś
Marketing artykuł po angielsku

Jak napisać dobry artykuł po angielsku?

Data publikacji 20 grudnia 2021

Blogerzy, niezależni autorzy, copywriterzy i inni twórcy treści często stają przed pozornie niewykonalnym zadaniem. Ciężko jest stworzyć przykładowy artykuł po angielsku w napiętym terminie. Dlatego tak ważne jest rozwijanie umiejętności pisania, które pomogą stworzyć świetne treści w krótkim czasie. Jeżeli na dodatek artykuł ma być napisany w obcym języku, staje się przed licznymi problemami nie tylko czysto lingwistycznymi, ale także obejmującymi kwestie poprawności gramatycznej, składni i formy. W Polsce, poza językiem ojczystym, najczęściej używanym w słowie pisanym i czytanym jest język angielski. Artykuł po angielsku – jak napisać?

https://beyondresources.pl/jak-zarabiac-na-blogu-krotki-poradnik/

Język angielski jako lingua latina

Za czasów Imperium Rzymskiego i średniowiecza łacina, w renesansie francuski, a dzisiaj język angielski. Ta lingua latina czasów współczesnych swoją popularność zaczęła zyskiwać już w XVI wieku, wraz z podbojami kolonialnymi Imperium Brytyjskiego. W ten sposób język wyspiarzy zaczął być słyszany na wszystkich niemalże szerokościach geograficznych, w Ameryce, Afryce, Indiach i oczywiście w Europie.

artykuł po angielsku

Od tamtego momentu, aż po chwilę obecną, stale rośnie popularność języka angielskiego. Stoją za tym liczne przyczyny historyczne, polityczne, naukowe, a także biznesowe. Nic zatem dziwnego, że w najpopularniejszym obecnie języku świata powstaje tyle rozpraw literackich i naukowych, dzięki czemu zwiększa się znacznie grono odbiorców i poczytność. Warto zatem zwrócić się też w stronę tej współczesnej lingua latina i popracować nad swoim warsztatem pisarskim właśnie w tym kierunku.

Zobacz także: BLOG PO ANGIELSKU

Pisanie artykułów po angielsku – problemy

Należy zacząć oczywiście od podstaw. Aby tworzyć dobre i poprawne językowo treści w języku wyspiarzy, należy przede wszystkim poznać i opanować ortografię angielską. Warto zacząć od listy angielskich słówek, których pisownia najczęściej sprawia problemy. Są to często tak popularne wyrażenia jak: all right (w porządku, pisane błędnie łącznie), emberrass (zawstydzić, pisane z pojedynczymi literami „r” i „s”), czy surprise (niespodzianka, pisane z literówką jako „suprise”). Może się to wydawać banalne, ale przyswojenie sobie z czasem takich podstaw zaowocuje uważnością i skrupulatnością w wychwytywaniu błędów podczas pracy nad własnym tekstem.

U osób piszących często można zauważyć tendencję do popisywania się bogatym słownictwem. Jeżeli już piszemy jakiś przykładowy artykuł po angielsku, czyha tutaj kolejna pułapka. Nadużywa się mianowicie notorycznie pustych przysłówków. Takie empty adverbs mają pierwotnie dodawać ikry zdaniom i podkreślać moc użytych w tekście słów, ale faktycznie sprawiają, że tekst brzmi zbyt pompatycznie i aż kipi od przesadnych stwierdzeń. Lepiej zatem ograniczać takie słowa jak: basically (gruntownie), completely i totally (całkowicie), czy very (bardzo). Zresztą zasady te można też śmiało odnieść do pisania w języku polskim.

Last but not least, sprawa apostrofów. To odróżnia język angielski od innych i może dlatego również na tym polu zdarzają się błędy. Apostrof używany jest nieprawidłowo często w odniesieniu do określeń przynależności w liczbie mnogiej. Przykładowo – kids’ books (książki dzieci, nieprawidłowa pisownia „kid’s books”).

artykuł po angielsku jak napisać

Artykuł po angielsku – jak napisać?

W przypadku artykułów pisanych po angielsku, do trzech podstawowych części tekstu (wstęp, rozwinięcie i zakończenie) dodaje się jeszcze nagłówek (lead). Ma mieć charakter bardzo wstępny, zatem unikać należy rozwiniętych form i przedimków i stosować skróty myślowe.

W przypadku pisania o niedawnej przeszłości najlepiej używać czasu Past Simple, zwłaszcza gdy nie musimy podawać konkretnego czasu, bo jest wiadome, że czynność odbywała się w przeszłości. Przykładowo: My brother had a good holiday (Mój brat miał udane wakacje).

https://beyondresources.pl/jak-napisac-artykul-zasady-tworzenia/

Wstęp to krótkie wprowadzenie, które powinno zaintrygować i zadawać pytania. Przykładowo: According to the latest research… (Według najnowszych badań), albo Did you know that? (czy wiedziałeś, że?).

W pisaniu rozwinięcia dowolność jest duża, warto tylko pamiętać o wspomnianym już ograniczaniu pustych przysłówków. Natomiast w zakończeniu warto zdobyć się na krótkie podsumowanie całej treści. Warto używać takich zwrotów takich jak: In conclusion (podsumowując) czy To sum up (aby podsumować).

Podsumowując należy stwierdzić, że powyższe zasady są uniwersalne i należy je stosować przy pisaniu wszelkich tekstów w języku angielskim. Dobre ich opanowanie przełoży się na znalezienie wielu czytelników w tym najpopularniejszym języku świata.

Redakcja beyondresources.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

artykuł po angielsku