Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes jak szybko nauczyć się angielskiego

Jak szybko nauczyć się angielskiego – poznaj sprawdzone metody

Data publikacji 11 października 2021


Choć nauka języków obcych wymaga czasu, nie oznacza to wcale, że osoby zastanawiające się nad tym, jak szybko nauczyć się angielskiego nie mają szans na błyskawiczne opanowanie tego języka. Metod, które warto zastosować jest co najmniej kilka. Niektóre z nich pozwalają na opanowanie podstaw angielskiego już w ciągu dwóch miesięcy.

Szybka nauka angielskiego – intensywne kursy

Wiele szkół językowych promuje błyskawiczne, intensywne kursy językowe. Z całą pewnością nie są one rozwiązaniami dla każdego, często można jednak usłyszeć, że trudno o lepsze rozwiązanie, gdy zależy nam na błyskawicznym opanowaniu angielskiej gramatyki i słownictwa. Plusem kursów tego typu jest wszechstronność kompetencji rozwijanych za ich pośrednictwem. Prowadzi się je w oparciu o program przygotowany przez metodyków nauczania, to zaś oznacza, że osoby uczestniczące w zajęciach rozwijają równolegle wszystkie kompetencje językowe.
Niestety, kursy tego rodzaju mają swoje wady. Wymagają dużej mobilizacji i systematyczności. Uczestnictwo w nich ma sens jedynie wtedy, gdy na zajęcia chodzi się regularnie nie chorując i nie robiąc sobie przerw motywowanych w inny sposób. Okazuje się też, że sukces wymaga pewnych predyspozycji. Zajęcia w szkole językowej są prowadzone z myślą o grupach liczących sobie od kilku do kilkunastu osób. Nietrudno domyślić się więc, że osoba, która je prowadzi, nie jest w stanie kontrolować postępów każdego ucznia z takim samym zaangażowaniem jak podczas zajęć indywidualnych. Ma to swoje konsekwencje. Powodzenie w dużej mierze uzależnione jest od zaangażowania samego uczestnika kursu. Jeśli jest on osobą, która nie czuje się najlepiej w grupie, może się okazać, że nawet po intensywnych zajęciach nie opanuje języka na odpowiednim poziomie.
Problem ten można, przynajmniej częściowo, rozwiązać decydując się na kursy online prowadzone za pomocą popularnych komunikatorów typu Zoom i Skype. Jeszcze kilka lat temu należały one do rzadkości, pandemia sprawiła jednak, że ich popularność jest dziś znacznie większa, a one same są dostępne coraz powszechniej. Uczestnicy zajęć tego rodzaju chwalą sobie przede wszystkim ich bardzo wysoki poziom. Grupy są mniejsze, a kontrola nad postępami ucznia – bez porównania wyższa. Takie rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem również dlatego, że pozwala na sporą oszczędność czasu.

Jak szybko opanować angielską gramatykę?

Redakcja beyondresources.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Skład podatkowy i akcyza na światowym rynku