Strona główna
Biznes
Tutaj jesteś
Biznes obróbka zdjęć online

Na czym polega obróbka zdjęć online?

Data publikacji 2 grudnia 2021


Obróbka zdjęć online to szybki i wygodny sposób na poprawę wyglądu każdego zdjęcia. Za pomocą dostępnych stron internetowych można bowiem z powodzeniem wykadrować zdjęcie czy poprawić jakość jego barw.

Dlaczego warto korzystać z obróbki zdjęć online?

Jak wspomniano powyżej, obróbka zdjęć online stanowi nowoczesne podejście do fotografii. W dobie fotografii analogowej ostateczny wygląd zdjęcia zależał w dużej mierze od tak zwanego oka fotografa oraz jego umiejętnego doboru właściwego oświetlenia, rodzaju tła czy prawidłowego wykadrowania zdjęcia. W każdym niemal domu znajdował się aparat, do którego mozolnie zakładane były klisze. Klisze należało chronić przed światłem, a każde zdjęcie było niemal na wagę złota. Zajmowało ono bowiem miejsce na filmie, której pojemność była znacznie ograniczona. Obecnie w dobie fotografii cyfrowej ilość wykonywanych zdjęć może być zdecydowanie większa. Ponadto, po wykonaniu zdjęcia możliwa jest jego obróbka, która umożliwia znaczną ingerencję w niemal każdy element fotografii. Wspominana obróbka może być wykonywana za pomocą oprogramowania, które dostępne jest również w formie online. Niewątpliwą zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość pracy nad zdjęciem bez konieczności zakupu oraz instalacji programu na własnym komputerze. Dzięki takiej opcji zyskuje się zatem skuteczne narzędzie do pracy przy braku konieczności wydawania pieniędzy oraz zajmowania miejsca na dysku komputera.

Na które programy do obróbki zdjęć online warto zwrócić uwagę?

Darmowe edytory zdjęć umożliwiają szybką i łatwą pracę nad wyglądem zdjęcia. Dzięki nim można zatem wykadrować dane zdjęcie, poprawić jego kolory lub nałożyć odpowiedni filtr. Wśród wielu dostępnych stron internetowych warto zwrócić uwagę na Pilxr X. Jest to oprogramowanie, które umożliwia bardzo efektywną pracę nad zdjęciem. Jego zaletą jest przejrzysty interfejs, który jednocześnie daje liczne możliwości. Wśród nich wymienić można choćby zmianę balansu bieli, zwiększanie cieni czy usuwanie prześwietleń. Ponadto, program umożliwia dodawanie detali do zdjęcia oraz jego zapis w rozdzielczości 4K.

Pollar

Pollar to bardzo funkcjonalny program, które posługuje się narzędziami znanymi z programu Lightroom. Co ważne, Pollar cechuje się uproszczonym interfejsem, który jednak zaskakuje użytkowników mnogością opcji, w tym między innymi zmianą barw oraz korygowaniem cieni i prześwietleń. Niewątpliwą zaletą oprogramowania są liczne filtry, które są dostępne bez żadnych opłat. Za ich pomocą można w znacznym stopniu ingerować niemal we wszystkie elementy zdjęcia. Ponadto, za pomocą programu można dodawać spersonalizowane elementy, w tym na przykład znaki wodne. Pollar umożliwia bardzo wygodną pracę ze zdjęciami na bardzo zaawansowanym poziomie.

piZap

Program piZap daje nieco okrojone możliwości w porównaniu z wyżej wymienionymi stronami. Mimo to nadal cechuje go bardzo wysoka funkcjonalność, która wpływa na jego dużą popularność. Wadą tego oprogramowania jest brak możliwości pracy polegającej na korygowaniu prześwietleń czy cieni. Są to przydatne narzędzia, które dostępne są w innych programach. Niemniej jednak również to oprogramowanie zaskakuje użytkownika ilością innych dostępnych narzędzi, w tym na przykład możliwością dokonywania zaawansowanego retuszu twarzy czy ingerencji w tło zdjęcia. Wśród wad tego oprogramowania użytkownicy wymieniają między innymi obecność reklam w wersji darmowej, konieczność założenia konta oraz ograniczoną ilość dostępnych filtrów. Tych mankamentów pobawiona jest odpłatna wersja oprogramowania.

Redakcja beyondresources.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Skład podatkowy i akcyza na światowym rynku