Strona główna
E-commerce
Tutaj jesteś
E-commerce e-commerce co to

E-commerce co to jest?

Data publikacji 14 listopada 2021


W dzisiejszych czasach ciągły pośpiech, chęć ciągłego rozwoju, a co za tym idzie szybko uciekający czas sprawiają, że ludzie mają coraz mniej czasu na przyjemności, ale także na dokonywanie niezbędnych czasami rzeczy, jak na przykład zakupy. Dlatego też powstają coraz to nowsze gałęzie gospodarki, które umożliwiają dokonywanie różnego rodzaju rzeczy w najszybszym możliwym czasie. Do gałęzi takich należy z pewnością handel elektroniczny.

Czym jest handel elektroniczny?

Handel elektroniczny, z angielskiego e-commerce, jest rodzajem handlu, który prowadzony jest przez sieć internetową. Pytając e-commerce co to jest, należy wspomnieć, że jest to bardzo dynamicznie rozwijająca się gałąź gospodarki. Polega na zawieraniu przez sieci internetowe różnego rodzaju transakcji handlowych dotyczących towarów czy usług. Są one zamawiane za pomocą sieci, natomiast płatność oraz finalna dostawa może odbywać się w świecie rzeczywistym. E-commerce jest handlem, który dokonywany jest przez osoby indywidualne, przedsiębiorstwa, a także instytucje rządowe, bądź inne organizacje. Do najbardziej popularnych form e-commerce należą wszelkiego rodzaju sklepy internetowe, serwisy ogłoszeniowe czy portale aukcyjne. Rok rocznie na tych platformach odnotowywany jest kilkudziesięcioprocentowy skok dostępnych towarów czy usług.

Rozwój e-commerce

Po raz pierwszy e-commerce pojawił się w powszechnym użyciu pod koniec lat 90. ubiegłego wieku. Stworzony został przez jedno z najstarszych informatycznych przedsiębiorstw na świecie. Sam handel elektroniczny można podzielić na trzy rodzaje: bezpośredni, pośredni bądź hybrydowy. Przy handlu bezpośrednim transakcja odbywa się od początku do końca przez sieć internetową. Przy handlu pośrednim zamówienia odbywają się przez sieć, natomiast towar czy usługa dostarczana jest bezpośrednio, w świecie rzeczywistym. W przypadku handlu hybrydowego stosuje się różnego rodzaju formy dystrybucji.

Dlaczego e-commerce jest tak popularny?

Rozwój e-commerce zyskał na wartości w dzisiejszym świecie przede wszystkim przez bardzo dużą oszczędność czasu. Tak naprawdę, ludzie mogą teraz nabyć wszelkiego rodzaju usługi czy towary nie wychodząc z domu. Odchodzi więc konieczność fizycznego przemieszczania się. E-commerce to również znaczna oszczędność kosztów oraz czasu. jeżeli chodzi o powierzchnie sklepów, biur, powierzchni magazynowych czy też skrócenie przepływu dokumentów i informacji. Dodatkowo, uproszczony jest kontakt z klientem. Rozwój handlu elektronicznego sprzyja również pojawianiu się na rynku coraz to nowszych przedsiębiorców przez niższe koszty rozpoczęcia działalności, a także koszty dostarczania produktów przez sieć internetową, które są bardzo niskie. E-commerce jest także branżą, w której niezwykle łatwo rozpropagować swoją działalność. Zakres działań marketingowych przeprowadzanych w sieciach internetowych jest bardzo szeroki. Taki rodzaj handlu jest również korzystny dla konsumentów, ponieważ mogą oni skorzystać ze znacznie bogatszej oferty produktów i usług niż w przypadku działalności stacjonarnych. Mogą również sprawdzić, czy jakość tych ofert jest satysfakcjonująca przez wszechobecne w sieci internetowej opinie i recenzje.

E-commerce jako gałąź gospodarki polegająca na handlu elektronicznym rozwija się bardzo szybko i z pewnością w przyszłości nieraz jeszcze ewoluuje. Zasób produktów oraz usług oferowanych na tym rynku jest coraz większa, dlatego każdy może znaleźć to co, go interesuje, bez konieczności wychodzenia z domu.

Redakcja beyondresources.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

prowadzenie fanpage