Strona główna
Praca
Tutaj jesteś
Praca Filtr wnętrza samochodu

Filtr wnętrza samochodu: co to jest i jak działa?

Data publikacji 29 stycznia 2024


Dużo mówi się ostatnio w Polsce o zanieczyszczeniu powietrza i jego wpływie na ludzkie zdrowie. Za część tego problemu odpowiadają samochody osobowe generujące spaliny, więc można się spodziewać, że powietrze o najgorszej jakości znaleźć można na ulicach i w ich bezpośrednim sąsiedztwie. Jakby tego było mało, to spaliny nie są jedynym problemem. Powietrze na ulicach jest też zanieczyszczane przez pozostałości opon, klocków hamulcowych i różnego rodzaju płyny i oleje, których w samochodach nie brakuje.

Taka sytuacja generuje zagrożenia dla zdrowia, na które szczególnie narażone są osoby, które sporą część swojego dnia spędzają przed kierownicom. Producenci samochodów rozumieją te zagrożenia i tworzą systemy, które mają wyłapywać owe zanieczyszczenia i sprawiać, że powietrze wewnątrz samochodu jest bezpieczne. Kluczowym elementem takich systemów jest filtr kabinowy, opisywany też jako filtr wnętrza samochodu. To na nim zbierają się zanieczyszczenia, które w innym wypadku znalazłby się wewnątrz samochodu a w konsekwencji w płucach osób znajdujących się w jego wnętrzu.

Filtr kabinowy nie jest jednak w stanie działać w nieskończoność. Wcześniej czy później, a w naszym kraju raczej wcześniej, ilość zanieczyszczeń będzie tak duża, że filtr nie będzie już w stanie ich więcej wyłapywać i przestanie być skuteczny. Dlatego filtr wnętrza samochodu trzeba systematycznie wymieniać. Najlepiej jest to robić raz w roku podczas przeglądu lub nawet częściej, jeśli dużo podróżujesz.

Jeśli więc nie wiesz, kiedy ostatnio filtr ten był w twoim samochodzie lub jeśli od wymiany minął więcej niż rok to wejdź na stronę naszego zaprzyjaźnionego sklepu z częściami samochodowymi online dostępną pod adresem https://www.signeda.pl/filtry-c3124/filtry-kabinowe-c3127/filtr-wnetrza-c3134, zamów filtr pasujące do twojego samochodu oraz zapewnij sobie i swojej rodzinie czyste i bezpieczne powietrze.

Materiał zewnętrzny

Redakcja beyondresources.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Iga Świątek